25. 11. 2017

KC Zahrada
Malenická 1784/2, Praha 4 - Chodov

Hvězdy Setkání fotografů

 • Václav Šilha
  http://www.photo-silha.cz

  S fotoaparátem v ruce už procestoval všech 6 kontinentů včetně Antarktidy. Pravidelně publikuje u nás i v zahraničí. Jeho snímky byly zveřejněny např. v BBC Wildlife Magazine, National Geographic a v dalších titulech napříč celým světem. S jeho tvorbou se mohou pravidelně setkávat návštěvníci různých fotografických výstav a přednášek. Je držitelem druhé ceny v rámci novinářské…

  Václav Šilha
 • Daniel Řeřicha

  Daniel Řeřicha
  http://www.danielrericha.cz/

  Pochází z podhůří Krušných hor a aktivně fotografuje od roku 2004. Považuje se za krajináře a donedávna byly jeho hlavní doménou barevné fotografie. V poslední době, však čím dál raději, fotí černobílé minimalistické snímky krajiny či architektury, které jej oslovují stále více. Na jeho fotografie můžete narazit na výstavách, v kalendářích nebo časopisech, vydávaných v různých…

 • Andrej Macenauer
  http://www.fotoaparat.cz

  Fotograf krajiny - především Šumavy, ale i té Himálajské, je spoluzakladatelem populárního webu pro fotografy FotoAparát.cz. Absolvoval již řadu fotografických expedic do zemí jako Pákistán, Nepál, Island, Rusko, Japonsko, Egypt. Je autorem publikace "Naučte se fotografovat krajinu - Šumava." Učí v ní základům krajinářské fotografie, vyznává se ze své lásky k Šumavě.

  Andrej Macenauer
 • Antonín Lavrenčík

  Antonín Lavrenčík
  http://business-portret-praha.cz

  Jeho služeb s oblibou využívají umělci, herci i politici. Klade důraz na vnitřní náboj portrétu, noblesní prezentaci portrétovaného a zejména na precizní a důmyslné svícení. Portrétní fotografii vyučuje v Ateliéru v továrně. Dále vede workshopy ve Fotoinstitutu. Jeho práci najdete na https://www.ateliervtovarne.cz a www.business-portret-praha.cz.

 • Helena Macenauerová
  http://www.fotoaparat.cz

  Ředitelka FotoInstitut.cz Helena Macenauerová je zkušená fotografka. V současné době vede většinu FotoExpedic s CK FotoAtlas zaměřených na krajinu, reportáž, zvířata jak po Evropě (Island, Helgoland, Toskánsko), tak do zemí vzdálených (Vietnam, Japonsko, Himálaj, Bhútán). Je spoluzakladatelkou webu FotoAparát.cz.

  Helena Macenauerová
 • Pavel Bokr

  Pavel Bokr

  Po absolvování Pražské fotografické školy začal jako externí učitel učit studiovou fotografii, zvláštní fotografické postupy a pořádal workshopy zaměřené na krajinářskou fotografii. Nyní již dvacet let vyučuje fotografii na škole Michael a vedle profesionálů jako Robert Vano učí ve FotoInstitut.cz.

 • Kamil Varga
  http://kamil.profitux.cz

  Profesionální fotograf Kamil Varga je absolventem FAMU Praha u profesora Šmoka. Je členem skupiny „Slovenská nová vlna“ spolu s Tono Stano, Miro Švolíkem a dalšími. Jeho tvorbu dokumentuje film „Vlna vers břeh“ a množství výstav od Vermontu v USA po Prahu. V poslední době se věnuje pedagogické činnosti (pedagogická fakulta Praha, fotografická škola Michael, FotoInstitut.cz).

  Kamil Varga
 • Roman Šimek

  Roman Šimek
  https://www.facebook.com/roschiphotographyanimals/?fref=ts

  Aktivněji začal fotografovat pred rokem poté, co absolvoval rekvalifikační kurz ve Fotoinstitut.cz. V současné době se zabývá jak fotografováním zvířat, tak portrétní fotografií. Zvířata fotografuje zejména v českých ZOO. Svým snímkem GORILY Richarda ze ZOO Praha uspěl v soutěži fotografů přírody CZECH NATURE PHOTO 2017, kde vyhrál kategorii "Zvířata v lidské péči".

 • Petr Macenauer
  https://fotoinstitut.cz

  Petr Macenauer je lektorem kurzů FotoInstitut.cz. Zároveň je spoluorganizátorem fotoexpedic Japonsko a USA, kde uplatňuje své jazykové znalosti japonštiny a angličtiny. Fotografii studoval na VOŠ MICHAEL a mezi jeho největší úspěch patří účast na Cannes Roger Hatchuel Academy, kde prezentoval svoji školu v oboru reklamní fotografie.

  Petr Macenauer
 • Michael Jurák

  Michael Jurák
  https://nikonskola.cz

  Dlouholetý, nadšený fotograf se zájmem o digitální i klasickou fotografii. Patří mezi špičkové odborníky na fototechniku značky Nikon. V této společnosti také pracuje jako školitel. Pravidelně přednáší na tiskových konferencích, kde profesionálům a novinářům prezentuje novinky ze světa fototechniky Nikon. Vede kurzy fotografování a workshopy pro začínající i pokročilé…

 • Jakub Súkeník
  https://jakubsukenik.wixsite.com/kubaphoto

  Jakub Súkeník je redaktor FotoAparát.cz a lektor kurzů FotoInstitut.cz. Je autorem řady technických článků, recenzí a návodů. Fotografování je jeho koníčkem i zaměstnáním, zaměřuje se na fotografování architektury.

  Jakub Súkeník
 • Richard Černohorský

  Richard Černohorský
  HTTP://WWW.richardcernohorsky.eu

  Fotografuje od roku 2010. Prošel hodně žánry, ale nejvíc ho uchvátila astrofotografie. Stále ho fascinuje, co vše sa dá na obloze skrz fotoaparát vidět. Dnes je spolupracovníkem Štefánikovo hvězdárny v Praze či lektorem Nikon školy.

 • Petr Koritina
  https://www.fotoaparat.cz/clanky/autor/6177/

  Fotograf a technický redaktor serveru FotoAparát.cz, vystudoval MFF UK a je i lektorem workshopů FotoInstitut.cz. Svou tvorbu zaměřuje jak na recenze digitálních zrcadlovek, tak kompaktních fotoaparátů.

  Petr Koritina
 • Pavla Piťhová

  Pavla Piťhová

  Naučila se fotografovat v kurzech Fotoinstitut.cz a absolvovala s ním 5 fotoexpedic, z toho 3 do oblasti Himálaje. Krajina vysokých hor, jejich majestátnost a klid se stala její láskou...

 • Pavel Macenauer
  https://www.fotoaparat.cz/

  Fotografuje již od dětství, především krajinu širokými skly Nikon. Odborník v postprodukci, které se věnuje již více než deset let. Lektor FotoInstitut.cz se zaměřením na úpravu fotografií. Redaktor časopisu FotoAparát.cz.

  Pavel Macenauer
 • Jan Dobrovodský

  Jan Dobrovodský
  http://www.dobrovodsky.org

  Fotografa a lektora kurzů ve FotoInstitut.cz Honzu Dobrovodského můžete znát také jako autora řady recenzí fotoaparátů a článků týkajících se úprav fotografií na www.fotoaparat.cz či přímo z jeho webu dobrovodsky.org.

 • MGA. Aleš Jungmann

  Známý český fotograf architektury, věnuje se i fotografii krajiny a dříve dokumentu. Aleš je také profesionálním pilotem dronů, které využívá k zachycení netradičních snímků z ptačího pohledu.

  MGA. Aleš Jungmann
 • Tomáš Lébr

  Tomáš Lébr
  http://www.efeb.cz/

  Profesionální fotograf převážně z oblasti módy a portrétu. Pro zábavu fotografuje zanikající objekty kladenských hutí a dolů. Velká část fotografií vznikla v noci pomocí dosvětlování barevných světel.

 • Aleš Radikovský
  http://radikovo.com

  Programátor, fotograf, absolvent ČVUT. Fotografuje již od dětství, oblíbenými tématy jsou portrét, akt a horské scenérie, za kterými vyráží pravidelně do vysokých hor. Úpravám fotografií v Adobe Photoshop i Adobe Lightroom se věnuje detailně již více než 10 let.

  Aleš Radikovský
 • Pavel Šerý

  Pavel Šerý
  http://www.canon.cz

  Produktový specialista na foto a video techniku ze společnosti Canon, kam nastoupil někdy po druhé světové válce.

 • Martin Hájek

  Zkušený fotograf, novinář a lektor fotografických kurzů. Od roku 2011 je fotografem na volné noze. Posledních 5 let se zabývá zpracováním fotografií pro tisk a velkoformátovým tiskem. Aktuálně působí ve společnosti Megapixel jako komunitní specialista.

  Martin Hájek
 • Jan Kupčík

  Jan Kupčík
  https://jankupcik.cz/

  Jako produktový manažer v čele vývojového týmu Zoner Photo Studia pomáhá programátorům porozumět požadavkům zákazníků a formovat podobu nových funkcí. Fotografováním žije už dobře přes dvacet let a postupně se od míchání vývojek v koupelně dostal až k míchání křivek u počítače. Zachycování lidí a jejich příběhů jej přivedlo k fotografování svateb, které jej udržují ve stavu…

 • Milan Hospodka
  https://500px.com/milann88

  Milan Hospodka se o fotografii zajímá od dětství. Vyhrál opakovaně 1. místo v soutěži pro střední školy FotoAkademie.cz. Je redaktorem FotoAparát.cz, kde recenzuje fotografické publikace.

  Milan Hospodka

V případě dotazů nás kontaktujte na tel.: 224 310 822, GSM: 731 529 710 nebo emailu info@fotoaparat.cz.

Profil fotografa
Jan Kupčík

Jan Kupčík

Jako produktový manažer v čele vývojového týmu Zoner Photo Studia pomáhá programátorům porozumět požadavkům zákazníků a formovat podobu nových funkcí. Fotografováním žije už dobře přes dvacet let a postupně se od míchání vývojek v koupelně dostal až k míchání křivek u počítače. Zachycování lidí a jejich příběhů jej přivedlo k fotografování svateb, které jej udržují ve stavu fotografické bdělosti.

Přednášky

Pořadatelé:

FotoInstitut.cz
FotoAparát.cz

Generální partneři:

Canon
Zoner Photo Studio
Nikon
Sony

Partneři:

Adobe
Fomei
Eizo
Zeiss
Penta
Zoner Press
BenQ
Focus Nordic
Sigma

Mediální partneři:

Digitální fotomagazín
Koktejl
FotoVideo
Časopis FOTO
Kudyznudy.cz