224 310 822
731 529 710

16. 10. 2021

KC Zahrada
Malenická 1784/2, Praha 4 - Chodov

Milí kolegové fotografové,

v sobotu 19.11. (hned po 17. listopadu)  se těšíme na společný festival, který si fotograficky užijeme! Zafotíte si na workshopech, v malých skupinách po vedením profesionálů (max 10 účastníků).  Navštívíte  prezentace našich předních fotografů, společně si poklábosíme, i načerpáme sílu do dalších dnů. Po celý den bude pro Vás otevřena místní kavárna s pitím, obědem i zákusky.

Už teď se můžete těšit na Mistra Roberta Vano!

Nebudou chybět nejnovější fotoaparáty a objektivy Canon, Sony, Nikon, Sigma, Tamron. Účast již potvrdili další významní prodejci fototechniky jako Focus Nordic, NG Pro, Manfrotto, Eizo nebo nakladatelství  Zoner Press.

Jako tradičně přednášky i prezentace firem jsou v ceně vstupného. Za workshop se platí zvlášť, koná se pod vedením profesionála a ve skupině maximálně 10 účastníků! Nebudou žádné tlačenice, a nafotíte si krásné snímky do svého portfolia.

Platba je možná pouze ONLINE nebo hotově na místě v KC Zahrada Praha-Chodov. Místo na workshopu Vám závazně rezervujeme po zaplacení.

Přejeme hodně chvil i fotografií, které Vám dělají radost. 

Pořadatelé ❤️

Tvrdě pracujeme na programu. Bude zveřejněn v nejbližší době.

Hvězdy Setkání fotografů

 • Barbora Reichová
  https://www.instagram.com/barborareichova/

  Bára Reichová je jedna z nejvýznamnějších sportovních fotografek u nás. 15 let fotografovala pro deník Sport a aktuálně je fotografkou českého olympijského týmu, můžete se těšit na fotografie z OH v Tokiu. K fotografování sportu jí přivedla láska k pohybu a aktivnímu sportu. Bára posbírala za svoji práci řádu ocenění, jedním z posledních je třetí místo v soutěži Czech Press…

  Barbora Reichová
 • Andrej Macenauer

  Andrej Macenauer
  http://www.fotoaparat.cz

  Fotograf krajiny - především Šumavy, ale i té Himálajské, je spoluzakladatelem populárního webu pro fotografy FotoAparát.cz. Absolvoval již řadu fotografických expedic do zemí jako Pákistán, Nepál, Island, Rusko, Japonsko, Egypt. Je autorem publikace "Naučte se fotografovat krajinu - Šumava." Učí v ní základům krajinářské fotografie, vyznává se ze své lásky k Šumavě.

 • Daniel Svoboda
  http://www.dansvoboda.cz

  Dan Svoboda je zkušený krajinář, který má více než 20ti letou praxi s nejrůznějšími formáty - v době filmu fotil na 35mm a 6x6 film, Panoramatické fotografie s Hasselblad XPan a v digitální éře s Canon EOS a Sony Alpha systémy. Pravidelně cestuje a pořádá fotografické workshopy se specializací na Skotsko a Spojené království. Od začátku století zpracovává svou tvorbu na…

  Daniel Svoboda
 • Pavel Bokr

  Pavel Bokr

  Po absolvování Pražské fotografické školy začal jako externí učitel učit studiovou fotografii, zvláštní fotografické postupy a pořádal workshopy zaměřené na krajinářskou fotografii. Nyní již dvacet let vyučuje fotografii na škole Michael a vedle profesionálů jako Robert Vano učí ve FotoInstitut.cz.

 • Helena Macenauerová
  http://www.fotoaparat.cz

  Ředitelka FotoInstitut.cz Helena Macenauerová je zkušená fotografka. V současné době vede většinu FotoExpedic s CK FotoAtlas zaměřených na krajinu, reportáž, zvířata jak po Evropě (Island, Helgoland, Toskánsko), tak do zemí vzdálených (Vietnam, Japonsko, Himálaj, Bhútán). Je spoluzakladatelkou webu FotoAparát.cz.

  Helena Macenauerová
 • Kamil Varga

  Kamil Varga
  http://varga.4fan.cz/

  Profesionální fotograf Kamil Varga je absolventem FAMU Praha u profesora Šmoka. Je členem skupiny „Slovenská nová vlna“ spolu s Tono Stano, Miro Švolíkem a dalšími. Jeho tvorbu dokumentuje film „Vlna vers břeh“ a množství výstav od Vermontu v USA po Prahu. V poslední době se věnuje pedagogické činnosti (pedagogická fakulta Praha, fotografická škola Michael, FotoInstitut.cz).

 • ing. Antonín Charvát
  http://www.eizo.cz

  Přednášky Antonína Charváta můžete znát z nejrůznějších výstav, veletrhů a kurzů. Díky vysoké odbornosti a mnoha zkušenostem vám pomůže řešit vaše požadavky na precizní zobrazování, správu barev a další činnosti, které povedou k zajištění komfortní a produktivní práci v oblasti grafiky a fotografie. Je generálním manažérem společnosti EIZO pro Českou a Slovenskou republiku.

  ing. Antonín Charvát
 • Barbora Biňovcová Bibora

  Barbora Biňovcová Bibora
  https://www.facebook.com/BiboraPhotography/

  Barbora Biňovcová je fotografka tvořící pod pseudonymem Bibora. Fotografii se věnuje od ukončení vysokoškolského studia. Cestu k lidem a jejich duši však hledala již daleko dříve. Kombinací komunikačních a fotografických technik, které si za svou kariéru osvojila a které předává účastníkům svých workshopů, se snaží své modely přimět k odhození společenské masky. Mezi…

 • Pavel Macenauer
  http://www.macenauer.com

  Odborník na postprodukci a vývojář softwaru pro zpracování obrazu a počítačové vidění. Občasně i lektor FotoInstitut.cz a redaktor časopisu FotoAparát.cz. Ve volném čase se věnuje cestování a fotografii.

  Pavel Macenauer
 • Jan Dobrovodský

  Jan Dobrovodský
  http://www.dobrovodsky.org

  Fotografa a lektora kurzů ve FotoInstitut.cz Honzu Dobrovodského můžete znát také jako autora řady recenzí fotoaparátů a článků týkajících se úprav fotografií na www.fotoaparat.cz či přímo z jeho webu dobrovodsky.org.

 • Michal Tvrdík
  http://www.michaltvrdik.com

  Rodilý Pražan nejčastěji fotící reportáže a různé eventy, který si ale občas odskočí i k jinému žánru. S technikou Canon pracuje již řadu let, od roku 2012 ho pak můžete vidět na různých prezentačních akcích firmy Canon jako produktového specialistu, školitele, případně přímo jako fotografa s hledáčkem přilepeným na oku.

  Michal Tvrdík
 • Pavel Šerý

  Pavel Šerý
  http://www.canon.cz

  Produktový specialista na foto a video techniku ze společnosti Canon, kam nastoupil někdy po druhé světové válce.

 • Jan Tichý
  http://www.jantichyphotography.com/

  Svatební fotograf, lektor, Sony ambasador. Honza nejraději fotí lidi, život a architekturu. Je posedlý charakterem starých manuálních objektivů, které různě adaptuje a využívá na moderní digitální technice. Každý rok lektoruje desítky fotografických kurzů a prosedí stovky hodin v pražských kavárnách.

  Jan Tichý
 • Libor Vaicenbacher

  Libor Vaicenbacher
  https://500px.com/liborvaic

  Pedagog biologie, fotograf přírody, který během své terénní práce na sběru dat o ptačí diverzitě jihoamerických And navštívil řadu unikátních míst od Kolumbie, Ekvádoru až po Peru. Oblíbenou náplní Liborovy práce je vydobývat v hloubi tropických lesů obrazové, zvukové a faktické informace o jejich typicky nesdílných obyvatelích. Své články a fotografie prezentuje na…

 • Mili Kosinová
  https://www.facebook.com/milikosinova

  Mili se zaměřuje na portrétní fotografii už dlouhá léta. Styl fine art ji ale doslova pohltil, a tak se v poslední době tomuto odvětví věnuje maximálně. V ČR, kde není ještě tolik rozvinut, se dneska díky svému uměleckému nadání i vzdělání řadí mezi specialisty.

  Mili Kosinová
 • Michal Ciml

  Michal Ciml

  Michal je produkční, fotograf na volné noze a vášnivý cestovatel. V současné době se věnuje produkování amatérských filmů a chystá českou verzi světově známého pořadu „Top Gear“, tak trochu jinak... Člověk, co sebou věčně tahá tuny techniky a minimum oblečení. Magnet na trable při cestování, které jsou zdrojem komických a někdy i tragických historek.

 • Filip Barták

  Filip je technickým specialistou ve firmě Nikon – náplní jeho práce je především poradenství a školení týkající se nových produktů značky Nikon. Mezi jeho oblíbené fotografické žánry patří makrofotografie, sportovní fotografie, produktová a ateliérová tvorba. Vede kurzy určené jak začátečníkům, tak pokročilým fotografům. Má za sebou dlouholetou praxi v oboru digitální i…

  Filip Barták
 • Monika Kleinová

  Monika Kleinová
  http://www.monikakleinova.cz/

  Monika už desítky let sbírá příběhy, ukládá je do fotografií a slov, má už nádhernou sbírku! Provází ji přitom tato slova: "Je umění hledat a vidět to krásné, co nám život dává. A třeba i v situacích, kdy to tak necítíme. Kolikrát se stačí jen pootočit, změnit úhel pohledu, přimhouřit oči. A usmát se."

 • Ondřej Vrabec

  Ondřej je odborníkem na ateliérové vybavení ve společnosti FOMEI již 10 let. Jeho technických rad využívají a spoléhají na ně všichni ambasadoři značky FOMEI. Ondřeje můžete potkat také v pražském showroomu FOMEI, který vede.

  Ondřej Vrabec
 • Jan Kaiser

  Jan Kaiser
  https://www.fomei.com/

  Honza pečuje o strategii FOMEI PAPER, tedy o sortimentní skladbu papírů a pláten FOMEI pro fototiskárny a minilaby. Komunikuje s dodavateli surovin a stará se o zahraniční distributory fotopapírů FOMEI. Vede lektorskou činnost v oblasti správy barev a materiálů pro fotografický tisk.

 • Kristýna Šťastná
  http://promakeup.cz/

  Vizážistka na volné noze a milovník makeupu na plný úvazek. Na vizážistice ji baví proměna vzhledu a neméně i proměna modelčina vnímání sebe sama. Fotomakeup dle Týny totiž není pouze o samotném líčení, ale v první řadě o tom, aby se modelka cítila jako svá nejlepší verze. A to žádný štětec ve Photoshopu nenahradí.

  Kristýna Šťastná
 • David Kašpárek

  David Kašpárek
  http://davidkasparek.cz/

  Fotograf a filmař David Kašpárek má rozdělenou svou práci přesně na půl. Jednou částí se věnuje video tvorbě a druhou půlku zas věnuje fotografování. Též je DI specialsta (Digital Imaging) pro firmu Sony, v oblasti fotoaparátů a kamer. Stylizuje se hodně na opuštěná místa a urbanistické nomádství. K své práci si vybral Sony zdůvody variability mezi filmováním a fotografováním.

 • Jiří Soural
  http://www.jirisoural.com

  Milovník přírody, nadšenec do cestování a fotografování. Srdcovky jsou hory a polární kraje, hlavně kvůli odlehlosti unikátním přírodním krásám. Projel severní Norsko, Island, Špicberky, Grónsko. Do Arktidy se chystá znovu na Senju v Norsku a až to bude možné, tak do Nepálu a Kyrgyzstánu. Své cesty si organizuje sám.

  Jiří Soural
 • TEREZA DVOŘÁKOVÁ

  TEREZA DVOŘÁKOVÁ

  MILOVNICE HOR S VÁŠNÍ PRO ZACHYCENÍ KRAJINY I ARCHITEKTURY. Fotografuje především interiéry, ve své osobní tvorbě ale mizí do hor a lesů s cílem zachytit co možná nejlépe krásy přírody, ať už v Čechách nebo v zahraničí. Jedním slovem se popisuje jako perfekcionista, vnímá detaily, nad nimiž mohou mnozí mávnout rukou, pro ni jsou ale právě malé detaily tím, co tvoří celek.

 • Martin Dolinský
  https://dolinskyphoto.cz/

  Po dvou letech nadšeného fotografování přírody, české i světové krajiny, jsem tyto zkušenosti začal využívat k portrétnímu a svatebnímu focení. Byla to pro mě další fotografická zkušenost, dnes se mi hodí např. při focení marketingových fotografií. Po domluvě s Tamronem jsme se dohodli, že se Vám na Setkání fotografů pokusím slovně předat část svých mnohaletých zkušeností. Pak…

  Martin Dolinský
 • Luděk Šipla

  Luděk Šipla
  http://www.sipla.cz/

  Fotografování se profesionálně věnuje od roku 1991. 10 let fotografoval pouze automobilový sport. V současné době se zaměřuje na fotografování technických sportů, motorsportu, basketbalu, atletice a paralympijských sportů. Je ambasador společnosti Canon.

 • Kuba Šindelář

  Zapálený youtuber, fotograf a videomaker, baví jej tvorba samotná i postprodukce. Rád bourá mýty a překračuje mantinely. Potkáte ho na TAMRON STAGE.

  Kuba Šindelář
 • Jirka Novosád

  Jirka Novosád

  Videomaker a fotograf s neuvěřitelným citem pro unikátní záběry a dokonalou schopností zachytit pohyb. Potkáte ho na TAMRON STAGE.

 • Lukáš Szwejdar alias @grizzly_the_photographer

  Fotí od patnácti let, inspiraci nachází na vrcholcích hor, v sedle kola i v každodenních okamžicích. V posledních letech se hodně zabývá focením glamour, dále pak portrétními a svatebními fotografiemi. Potkáte ho na TAMRON STAGE.

  Lukáš Szwejdar alias @grizzly_the_photographer
 • David Luu @davidluuskate

  David Luu @davidluuskate

  David je reprezentant ČR ve skateboardingu. Zajišťuje model a skate triky na TAMRON STAGE.

 • Helena a Andrej
  https://www.fotoinstitut.cz/

  Helena a Andrej Macenauerovi před více než dvaceti lety založili web Fotoaparát.cz. A tím začala jejich fotografická cesta. Od té doby již procestovali půlku světa. Nejvíc jim učarovala Himálaj. A samozřejmě u nás jednoznačně Šumava, kde vybudovali a provozují Dům fotografů. Jsou rovněž zakladatelé FotoInstitut.cz, školy a kurzů fotografování. Zaměřují se nejvíc na…

  Helena a Andrej

V případě dotazů nás kontaktujte na tel.: 224 310 822, GSM: 731 529 710 nebo emailu fotoinstitut@fotoaparat.cz.

Profil fotografa
Kamil Varga

Kamil Varga

Profesionální fotograf Kamil Varga je absolventem FAMU Praha u profesora Šmoka. Je členem skupiny „Slovenská nová vlna“ spolu s Tono Stano, Miro Švolíkem a dalšími. Jeho tvorbu dokumentuje film „Vlna vers břeh“ a množství výstav od Vermontu v USA po Prahu. V poslední době se věnuje pedagogické činnosti (pedagogická fakulta Praha, fotografická škola Michael, FotoInstitut.cz).

Pořadatelé:

FotoInstitut.cz
FotoAparát.cz

Generální partneři:

Canon
Nikon
Sony

Partneři:

Mediální partneři:

Digitální fotomagazín
Koktejl
FotoVideo
Kudyznudy.cz